Užitočné rady pre numizmatikov

Od doby kedy Feničania vynašli peniaze a tým vyriešili problém vďačnost môžeme hovoriť o zbierani (hromadení ) mincí. Ak začneme zbierať mince hoci aj úplnou náhodou po určitom čase môžme tomúto koníčku úplne prepadnúť.Na zaciatok je dobre aspoň čiastočne sa zorientovať na trhu mincí a vyznat sa v popise mince. Keďže trh s mincami sa po páde komunizmu značne uvoľnil - pribudli aukčné spoločnosti, kamenné obchody, obchod cez internet stala sa numizmatika predmetom záľuby mnohých  ľudí. Možno na mojich stránkach nájdete rady, ktoré Vám pomôžu pri budovaní svojej zbierky, alebo ktoré Vás uchránia pred nepoctivými obchodníkmi. Takisto môžte zu nájsť mnoho odpovedí na otázky, ktoré Vás zaujímaju, alebo získať prehľad o reálnych cenách mincí.
Pri minciach je dolezite spravne poznat a urcit ich vzácnosť a kvalitu.
Aj skúsenému zberateľovi sa ľahko môže stať, že pri nákupe sa "pomýli" a miesto zaručeného originálu kúpi bezcenné falzum.
Preto si treba si davat pozor hlavne na falza a novorazby.

Začínajúcich zberateľov často zaujímajú možnosti a spôsoby čistenia mincí. Pri manipulácii s mincami je dôležité sa správať veľmi obozretne. Pár základných rád som zhrnul v uvedenom článku.

 

KulY

A nahodou nejaka rada na cistenie severskeho zlata? Diki