O stránke

Vítam všetkých priateľov numizmatiky na tejto stránke.
 

     Mojou snahou je, aby tato stránka poslúžila začínajúcim zberateľom mincí, ale aby aj dlhoroční zberatelia na nej našli niektoré zaujímavosti a novinky s ktorými sa zatiaľ nestretli. Stránka je orientovaná na mince, ktoré platili na území Slovenska od začiatku vlady Habsburgovcov, od roku 1521 a vlády Ferdinanda I.  - tzv. toliarové obdobie (najväčší rozsah sa týka mincí Františka Jozefa I. 1848-1918) až po súčasnosť.  Nájdete tu  rady a návody ako zbierať mince, informácie zo Slovenskej numizmatickej spoločnosti, z NBS, informácie o aukciách, dražbách a stretnutiach numizmatikov, odkazy na ďalšie zaujímave stránky, ktoré slúžia zberateľom, záujemcom o numizmatiku, ale i širokej verejnosti.

 
V článkoch (rubrikách) si určite viacerí z Vás nájdu zaujímavé témy - budem rád ak napíšete aj svoje vlastné komentáre a Vaše poznatky.
 

limita

Dobry den

Ja by som, len chcela vediet kolko stoji minca rakusky 1halier z roku 1901. Dakujem za odpoved

Asi Vas...

nepoteším. Cena rakúskeho 1 haliera je v podstate zanedbateľná...
Viac tu - klik

Z odkazu je zrejme ze pokial minca nie je v perfektnom stave tak je nepredajna...
Limita

Prajem pekný deň. Chcem sa

Prajem pekný deň.

Chcem sa Vás opýtať v akej cene sa teraz pohybuje zlatá pamätná minca Svätopluka v nominálnej hodnote 5000 sk. Ďakujem a budem čakať na odpoveď. Pri slušnej cene by som ju ponúkol na predaj.
Môj email: petervitkovsky@gmail.com

Svatopluk

Dobry den,
neviem dlhsie som s touto mincou ziadny obchod nevidel. Naposledy ak sa dobre pamatam, cena sa pohybovala okolo 1000 Eur.

Dobrý deň. Nevedeli by ste mi

Dobrý deň.

Nevedeli by ste mi niekoho odporučiť, komu by som ju mohol predať? Tých cca 1000 € by mi aj vyhovovalo.

Ďakujem. Ak môžete, tak mi odpovedajte na mail.
petervitkovsky@gmail.com

S pozdravom.

Aukro

Pozrite cez Aukro.cz ju prave niekto ponuka, je vsak bez certifikatu.

TU klini

Ak uvidite ci sa predala za kolko sa predala,  ci je o nu zaujem, lahko sa mozete zorientovat

Dobry den, ja mam doma

Dobry den, ja mam doma keltsku mincu, ktoru som nasla pri prechadzke rieky Moravy. Je prava ma 17,21g co uz mam potvrdene. Chcela by som sa dopracovat k hodnote tejto mince, foto by som vam mohla zaslat ak by ste maeli zaujem sa na nu pozriet. Budem vam vdacna za kazdu informaciu. S pozdravom Valentova
moj kontakt angie267@azet.sk

Keltska minca

Dobry den,
odpoved posielam na mail.
Limita

zbierka - hladam pomoc, priamy kontakt

pekny den,

vlastnim rozsiahlejsiu zbierku minci fr jozefa (20, 10 korun roznych rocnikov a razieb). hladam niekoho kto by mi pomohol zbierku overit, ohodnotit, roztriedit a pomohol pri zmysluplnom rozsirovani (urobit z toho zberatelsku a nie len investicnu zalezitost, a ak to dava zmysel urobit akysi zberatelsky plan). na podmienkach spuluprace som ochotny sa dohodnut viac informacii napriamo.

dakujem

roman.fischer@voila.fr
0903777430

minca

dobrý den,

s priatelom vlastníme mincu, no bohuzial sa nam nepodarilo indentifikovat ci je to nejaký vzácny kusok ci napodobenina alebo normálna bezná minca. Obraciam sa vas s prosbou o pomoc pri urcení jej minulosti prípadnén hodnoty. Foto mince vam zaslem kontaktujte ma prosím na e mail peba2@azet.sk dakujem

Nie som síce zberatelom

Nie som síce zberatelom mincí, ale vlstním jednu z roku 1899. je to 1 koruna. Ak by sa našiel niekto, kto by chcel túto mincu do svojej zbierky môže sa ozvaťna iva.pompi@centrum.sk Ešte sa chcem opýtať kde by som mohla zistiť akú má cenu?

Cena koruny rok 1899

Dobry vecer,

orientacne cenu tejto mince na Akure.cz najdete ked kliknete TU:

dobrý den čítal som o vašom

dobrý den čítal som o vašom dukáte oživenie kremnického baníctva 1934 mám 10,5 2 1 dukát maju rozmer ako tie zlaté tieto su zo žlteho kovu no neviem či su zlaté a či sa razili aj nejake napodobneniny je na ních všetko ako na zlatých su určite vyrobené v kremnici moja adresa PETKOV23@CENTRUM.SK

Kremnicke banictvo

Pozrite v roku 1934 sa razili tieto sady medail zo zlata. Ci su tie Vase skutocne zo zlata najlahsie zistite v zlatnictve, alebo jednoduchym premeranim a prevazenim.
Priemer zlatej 10 dukatovej medaily je 42 mm a vaha 10 nasobok jednodukata teda 34,9 gramu. V rokoch 1971 a 1973 mincovna este spravila dorazbu zlatych medaili.
Pravdou vsak je ze sa vyrazili aj odrazky zo striebra a aj z inych kovov, ktore sa aj pozlacovali...Ich cena je vsak rapidne odlisna od zlatych a zavisi od mnohych veci a aj od momentalnej ponuky a dopytu.

Na porovnane pozrite:
aukro.cz/listing.php/search

aukro.cz/oziveni-kremnickeho-banictva-1934-i1420669001.html

na Slovensku asi takto:
aukro.sk/item1434451805-ozivenie-kremnickeho-banictva.html

Limita